مقایسه عملکرد دستگاه دیویس تیوب محصول OPEK با نمونه آمریکایی

شرکت آمریکایی ERIEZ از سال 1941 در زمینه تجهیزات صنایع معدنی فعالیت می‌نماید و از پیشتازان ساخت تجهیزات آزمایشگاهی صنعت فولاد می‌باشد. این شرکت به طور تخصصی بر روی تکنولوژی‌های جداسازی مواد معدنی با استفاده از سیستم‌های مغناطیسی مشغول به فعالیت است. دستگاه تست دیویس تیوب ساخته این شرکت در بسیاری از آزمایشگاه‌های فولاد در دنیا نصب شده و مشغول به کار می‌باشد.

شرکت امید پترو انرژی خاوران (OPEK) سازنده تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی در حوزه صنایع معدنی و فولاد می‌باشد و تنها تولیدکننده دستگاه تست دیویس تیوب در ایران می‌باشد که از سال 1399 این محصول را به بازار ارائه نموده و اختراعی در این خصوص به ثبت رسانده است.

در ذیل نتایج تست نمونه‌های کنسانتره آهن که با دو دستگاه ایرانی و آمریکایی در محل آزمایشگاه شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان، و در بازه 950 تا 3500 گوس مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، ارائه شده است. همانطور که مشاهده می‌شود، خطای اندازه‌گیری درصد ریکاوری با استفاده از نمونه ساخته شده توسط شرکت امید پترو انرژی خاوران، در مقایسه با نمونه آمریکایی، برای همه نمونه‌ها در بازه شدت میدان‌های تست شده کمتر از 1 درصد است.

شرایط انجام تست ها:

  • دستگاه آزمایش شده OPEK دارای میدان متغیر تا 5500 گاوس و دستگاه دیویس تیوب ERIEZ دارای میدان متغیر تا 3500 گاوس بود.
  • پیش از انجام هر آزمون، میدان‌های هر دو دستگاه در یک نقطه مشخص به‌وسیله تسلامتر اندازه‌گیری و تنظیم شد.
  • پارامترهای تست از جمله شیب لوله دیویس، سرعت حرکت لوله و همچنین دبی آب ورودی هر دو دستگاه با یکدیگر تقریبا برابر بودند.
  • برای انجام هر تست، 10 گرم از نمونه مورد آزمایش قرار گرفت.
مقاله قبلی
مشخصات فنی نمونه گیر و تقسیم کننده اتوماتیک نوار نقاله
مقاله بعدی
اهمیت و اندازه گیری حجم واقعی مواد پودری شکل
keyboard_arrow_up